Як підготувати до зими чубушник. Попередні заходи

Як оновити старий куст жасмину. Обрізка жасмину (чубушника) після цвітіння: чому не варто пропускати і як правильно зробити

Цей куст у дворі підрізають через 2-3 роки. Того літа обрізки не було, і ви можете бачити сухі гілки і «» прогалини «». Щоб таких проблем не було, раджу братися за секатор після кожного цвітіння


Я знаю, що багато читачів каналу дуже підковані в ботанічному плані. Варто назвати пеларгонію геранню, і шквал негативу в коментарях забезпечений. Тому заздалегідь прошу вибачення)

У заголовку я написала «» жасмин «», тому що так чагарник називають в народі і так зрозуміло 90% аудиторії. Сподіваюся, питання закрите. Але, безсумнівно, жасмин - зовсім інша рослина. Але в обох рослин приємний запах і білі квіточки, і звідси ростуть ноги плутанини.

Тепер до справи.

Чубушник росте досить швидко. Без контролю турботливого садовода і не знаючи секатора, куст гілиться в усі уявні сторони, частина старих гілок відсушує, випускає десятки (а в поважному віці - і сотні!) дрібних втечей. З цим треба працювати.

Жасмин обрізають саме після цвітіння. Якщо постригти кущик ранньої весни, то рясного цвітіння можна не чекати. Затягувати з процедурою теж не варто: восени холодно і волого, щось може загнити. Та й нові гілки, здатні закласти зачатки цвітіння на наступний рік, можуть не встигнути вирости.

Що відбувається з чубушником, якщо не братися за секатор

Підписуйтеся на канал «» Секрети Саду «» - цікаві та корисні статті про садові/кімнатні рослини та мистецтво їх вирощування. Для квітникарів з душею!


Чубушник, який залишився без обрізки, ризикує залишитися в програші:

  • Крона жасміна буде нерівномірно освітлюватися сонячними променями. Тому що зайві гілки створюють зайву тінь!
  • Втечі, яким слід бути відрізаними, заважають один одному. Краще залишити одну сильну гілку, яка розпушиться, ніж на її місці буде рости 3, але слабких.
  • Це просто виглядає неакуратно. На наступний рік куст може виявитися схожим на розвалюху.

Власники цього чубушника вирішили зробити з нього «» каскад «»

Я не заявляю, що необрізаний жасмин в саду приречений. Але в наших силах допомогти рослині стати красивішою і здоровішою. Наважуйтеся: обрізка йде тільки на користь.

До речі, необов'язково вистригати форму ідеальної кулі. Можна (і мені навіть більше подобається цей варіант) залишити «» природну «» зовнішність. Але прибравши те, що заважає чубушнику показати своє природне чарівність.

Як правильно обрізати чубушник, щоб він на наступний рік був розкішним кущем

А Ви вже бачили махровий чубушник?

По собі знаю: коли підходиш до величезного куща з секатором, то і не знаєш, з чого братися. Напишу простий план, який вам допоможе.

Обов'язкова «» програма «»:


  1. В першу чергу без жалю відрізають все сухе. Це марні гілки.
  2. Старі гілки, кінчики яких вже майже лягли на землю, краще вкоротити. Тут на допомогу прийде другий друг садівника - пила. Іноді взагалі доцільно спиляти їх під корінь: наприклад, коли вони заважають сусідам або більш дрібні гілочки на них стали масово засихати.
  3. Крону обов'язково треба проріджувати, щоб все добре освітлювало сонце. З 2 гілок, що ростуть поблизу, залишають одну.
  4. Занадто довгі гілки підрізаємо так, щоб вони не вибивалися з куща.

Чим підгодувати чубушник восени. Обрізка жасмину восени

Одним з головних осінніх заходів, пов'язаних з доглядом за чубушником, є його обрізка.

Жасмін добре розростається за сезон. І якщо ви не будете хоча б раз на 2 роки робити обрізку садового жасміну, то він буде загущатися, а старі гілки «лисіти», що помітно позначиться на його декоративності.

Порада! Не бійтеся обрізати чубушник: після стрижки він дуже швидко почне обростати новими втечами.

Головне правило! Чубушник не стрижуть низько, оскільки він цвіте на довгих дво-, трирічних втечах, і, наприклад, при висоті в 1 метр кольорів майже не буде!

Коли обрізати жасмин - восени або навесні

Обрізку чубушника проводять навесні, влітку і восени.


  • Ранньою весною (як правило, до розпускання нирок, але можна і після, оскільки так буде краще видно) зазвичай проводять санітарну обрізку, тобто видаляють вимерзлі, уламані і засохлі втечі.
  • Влітку, після цвітіння (у другій половині липня), обрізають верхівки всіх відцвілих 2-, 3-річних втечі, обов'язково залишаючи молодий бічний приріст, а також все зайву молоду поросль (особливо нижні гілки). Крім того, обов'язково вирізають гілки, що ростуть в центр куща, вкорачивають надмірно довгі молоді пагони (прищипують), тобто надають чагарнику бажану форму (формують).
  • Восени роблять вже омолоджувальну обрізку (раз на 4-5 років), вирізаючи на пінь найстаріші втечі. Що стосується термінів, то осінню обрізку садового жасміну проводять у вересні-жовтні, коли сповільнюється сокодвижение в втечах рослини.

Загалом, омолоджуючу обрізку можна робити і ранньою весною.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND