Осіння обробка саду сечовиною. Властивості азотного добрива

Працюючи з сечовиною восени, пам'ятайте:

 • карбаміди - це органічні добрива, але їх склад визначають мінеральні азовмісні компоненти;
 • це швидкодіючий концентрат, властивості якого зберігаються тривалий період;
 • добриво швидко вивітрюється, тому потребує зрошення безпосередньо ґрунту, в тому числі тепличного та парникового;
 • з'єднання ефективне на перезволожених ділянках;
 • біологічно активний ґрунт зберігає азоту більше, ніж лужні або нейтральні ґрунтові середовища;
 • азовмісні підживлення більш ефективні і безпечні для саду в осінній період, коли листя не горить при порушенні концентрації;
 • карбамід уповільнює вегетацію, затримуючи цвітіння від загибельних для зав'язку весняних заморозків. Це плідно позначиться на збереженні ранньоспілих сортів сливи, персика та абрикоса, а самі фруктові дерева зберігають формовані нирки;
 • після обприскування восени гинуть садові шкідники, а також усуваються різні захворювання городніх культур;
 • після з'єднання із землею карбамід перетворюється на вуглекислий амоній;
 • азотовмісні сполуки не сприймають з'єднання з крейдою, звісткою і простими суперфосфатами;
 • карбамід допомагає позбутися старих пнів, провокує їх швидке гниття;
 • осіння обробка саду концентратом азоту оберігає садові рослини від ранніх заморозків.

Обробка дерев восени сечовиною і мідним купоросом. Для чого обробляти восени сад сечовиною і мідним купоросом

Бувалі садівники відмінно обізнані про користь осінньої обробки плодових дерев і чагарників. Процедура дозволяє позбутися багатьох хвороб і шкідників. Обробка зазвичай здійснюється розчинами на основі сечовини і мідного купоросу. Якщо знехтувати процедурою, підвищується ризик ураження саду різними хворобами і шкідниками.


Сечовина

Обробка сечовиною здійснюється, коли дерева і чагарники вже позбулися більшої частини листя. Досвідчені садівники рекомендують провести процедуру до середини жовтня. Обприскування сечовиною дозволяє позбутися різних грибкових захворювань, наприклад, плямистості або парші. Вона також ефективна проти яєць, личинок, лялечок багатьох шкідників.

Для приготування розчину покладіть у 10 л відро з водою 500 грам сечовини. Добре перемішайте спися. Нанесіть розчин за допомогою обприскувача. Також бажано обробити складом грунт біля дерев.

Процедура здійснюється в суху, безвітряну погоду. Якщо протягом доби після обробки пішов дощ, процедура проводиться повторно.

 • Як швидко приготувати компост?
 • Правильне приготування підживлення з бур "янів

Мідний купорос

Хороший ефект спостерігається при осінній обробці дерев і чагарників мідним купоросом. Особливо він підходить смородині та яблуні. Процедуру слід проводити в ясну, безвітряну погоду. Якщо пішов дощ, обробка проводиться повторно.


Розчин надійно захищає від появи мха і лишайників. Запобігає виникненню чорного раку і септоспорозу, появі тріщин на стовбурі. Також осіння обробка купоросом позитивно позначається на подальшій врожайності. Дозволяє деревам і чагарникам успішно перезимувати.

Обробка повинна проводитися не пізніше кінця жовтня. Покладіть у 10 л ємність з водою 300 грам мідного купоросу, 200 грам вапна. Добре розмішайте. Дайте складу постояти 2-3 дні. Потім прокип'ятіть 30-40 хвилин. Перед використанням розчин розводиться водою (1:10). Для кращого зчеплення до складу додається подрібнене господарське мило. Для обробки дорослого дерева потрібно 10 л розчину, а для молодого - 2 л.

До складу сечовини і мідного купоросу входить безліч цінних для плодових дерев і чагарників речовин. Розчини на їх основі не тільки виступають ефективною підгодівлею, а й надійно захищають від появи багатьох захворювань і шкідників.

Обробка смородини сечовиною. Календар обробок

Обробку смородини проводять рано навесні, в літній період і по осені, коли готують кущі до зимівлі.

Навесні

Першу обробку проводять дуже рано, вже після танення снігу, але неодмінно ще до того як на втечах розпустяться нирки. У цей час кущі обробляють від таких видів шкідників: кліщів, тлів, щитівок, листівок та інших листогризучих і сосущих шкідників.

У стадії набухання нирок обприскування проводять від різних плямистостей і іржі, а також від кліщів, вогневки та інших гусениць. Коли почнуть розкриватися квіткові нирки (стадія рожевого бутону), починають обприскувати кущі смородини 2-й раз.

Після того, як кущі відцвітуть і сформуються невеликі зав'язки, обробляють знову, особливо від тлей, які можуть до цього часу заселити чагарник, а також від болісної роси.


Влітку

У літній період, коли ростуть і наливаються ягоди, але до збору врожаю, також проводять обробки, тільки періодично. Однак якщо раніше застосовувалися хімічні препарати, то в цей період слід користуватися біологічними або ж народними засобами. Вони нешкідливі, не накопичуються в тканинах рослин, в плодах, а також у ґрунті біля смородини. Якщо ж застосовувати хімічні препарати, то необхідно стежити, щоб остання обробка була проведена не пізніше терміну очікування, який вказаний в інструкції до застосування.

Восени

Остання в сезоні обробка проводиться вже після того, як все листя обсипиться і куст приготується до зимівлі. Терміни в кожному регіоні різні, це може бути жовтень або листопад, але треба враховувати, що обробляти рослини потрібно при температурі не нижче 5 ° С.

Обробка троянд сечовиною восени. Чим обробити троянди восени

Для успішної зимівлі троянди восени підгодовують калійно-фосфорними добривами і обприскують засобами від інфекцій. Навіть якщо троянди виглядають здоровими, профілактичні заходи необхідні. Адже хвороба проявляється не миттєво, зараження триває 2-3 тижні, тому на везіння розраховувати небезпечно. Троянди оздоровлюють за допомогою покупних фунгіцидів і народних коштів.

Обробляючи рослини, захистіть органи дихання маскою, а руки рукавичками, після обприскування прийміть душ

Магазинні препарати

Якщо троянди не хворі: листя без плям і скручування, то вистачить і профілактичного обприскування розчином Фітоспорина. Обробка проводиться в період з серпня по середину вересня: 2-4 рази з інтервалом в 5 днів. Сигнал до дії - настання холодних ночей, рясні дощі, тумани, роси. Врахуйте важливий нюанс: завжди обробляється і верхня, і нижня частина аркуша.


Фітоспорин - відмінний біопрепарат для профілактики захворювань, містить суперечки бактерії сінної палички

З серпня часті гості в розарії - чорна плямистість і борошняна роса. Якщо хвороба тільки почалася - на нижніх листках з'явилися чорні плями або білий наліт, кущі обприскують антигрибковими препаратами: Скор (Раєк), Топаз або Байлетон. Перераховані фунгіциди знищують грибки, але потрібно боротися і зі суперечками, якщо вони утворилися на нижній частині аркуша. У таких випадках ці хімікати чергують з іншими: Рідоміл Голд, Профіт або Квадріс. Всього проводять 3-4 обробки щотижня.

Чорна плямистість сильно послаблює троянду і може призвести до її загибелі

Коли хворобою охоплений весь куст, використовують ХОМ і Оксихом. Знадобиться не менше 3 обробок раз на тиждень у вологу погоду або один раз на 2 тижні в суху.

ХОМ - хлорокис міді, популярний засіб від усіх хвороб городніх і садових культур


Фунгіцид Топсін чергують з препаратом Стробі при лікуванні іржі троянд. Препарати розводять за інструкціями і обприскують кущі тричі кожні 10 днів.

Повністю вражений іржею троянда, швидше за все, нічим не вилікується. Її краще спалити, щоб не заразити весь розарій.

Іржу легко визначити за яскраво-помаранчевими подушечками суперечку

Народні кошти

На жаль, грибки, що оселилися на листях, погано лікуються саморобними препаратами. Вони дієві лише в якості профілактики або на ранніх стадіях розвитку хвороб. Кращий засіб готується на деревній золі. Її необхідно наполягти на воді протягом 2 діб: 1 кг речовини на 10-літрове відро. Для покращення прилипання додають 1 ст. л. натертого мила. Знадобиться 2-3 обробки відфільтрованим розчином 1 раз на тиждень. Золой посипають і землю навколо кущів, а щоб вона не розліталася від вітру, її злегка зачіпають в грунт. Такий прийом дозволяє зробити середовище навколо троянди більш лужним, а гриби воліють кисле і не ростуть там, де їм некомфортно.

Зола живить троянди фосфором і калієм і захищає від хвороб


При перших ознаках іржі допомагає настій з молочая. Необхідно подрібнити 1.5 кг стеблів і настояти їх у воді в теплому місці протягом доби. Зазвичай вистачає двох обприскувань з інтервалом на тиждень.

Молочай отруйний, тому працювати з ним доводиться в рукавичках

Для профілактики чорної плямистості 200 г цибулевого лушпиння наполягають в 10 л води протягом 8 годин. Троянди обробляються 2-3 рази кожні 5 днів.

Луковий лушпиння містить фітонциди, що вбивають грибки і бактерії

Деякі розоводи борються з болісною росою так: в 1 л води розчиняють 2 ч. л. кальцинованої соди і 1 ст. л. мильної стружки. Всього проводять два обприскування 1 раз на 7 днів.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND